• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • chilchbalm
  • eigerbike-challenge-2
  • eigerbike-challenge
  • rottalhutte
  • runreachride
  • Home
  • Over mij
  • Mijn avonturen
  • Mijn tour
  • Uitslagen
  • Materiaal
  • Contact
  • Sportrecepten
  • Hardlopen
  • Cross & Trailrunning
  • Wielrennen
  • Mountainbiken
  • Multisport
  • Zwemmen
  • Bergsport
  • Evenementen
  • Trainingskampen
25 jan2016

NK Masters wedstrijdzwemmen

NK Masters Wedstrijdzwemmen Papendrecht | Jantiene HannessenHet NK Masterszwemmen zit erop. Wat een weekend, wat een indrukken en als je de vrachtwagen van mijn lijf afhaalt blijft er één groot happy nageniet gevoel over.

Bij deze mijn verslag van het super gave ONMK Toernooi in Papendrecht de afgelopen dagen.

 

Wedstrijdzwemmen. Ik?

Het idee om dit NK te gaan zwemmen popte zo'n 5 maanden geleden, september 2015, in mij op. Ik was mijn loopblessure na 2,5 jaar zat en wilde iets doen dat wél kon.

Nu ben ik niet onbekend met zwemmen, want van 2004 tot 2009 deed ik het zeer regelmatig en ik heb altijd goede trainers en schema's gehad, dus voorafgaand aan dit plan lag al wel een mooie basis. Ik trainde altijd voor afstanden vanaf één kilometer (1000 meter zou ik nu zeggen ;)) voor triathlon.

Ik kan jullie vertellen dat wedstrijdzwemmen in niets lijkt op het zwemmen tijdens een triathlon. Eigenlijk zijn alleen meters na de startduik tot de eerstvolgende muur die je tegenkomt hetzelfde. Verder is alles een hele grote boel anders. En dát vond ik nou juist leuk. Ik had zin in iets nieuws!

Het avontuur lonkte, ik ging het aan en heb er volop van genoten. Ik heb echt een hele leuke tijd gemaakt van een blessure periode (waar ik met zwemmen geen last van had).

Zonder training net zo snel

Van 2009 tot 2015 zwom ik bijna niet, omdat ik er achter kwam dat ik niet veel langzamer ging als ik niet trainde en ik veel liever buiten sport.

Vorig jaar rond deze tijd leek mijn loopvoet het weer te doen en wilde ik vuriger dan ooit weer terugkeren in het (offroad) triathloncircuit. Ik begon dus ook maar weer met het zwemmen, want zo hard ging dat inmiddels niet meer.

Jan had iets nieuws en werkte met een CSS test (Crytical Swim Speed). Dat vond ik leuk! Mijn voet hield het in april 2015 helaas weer voor gezien en dat temperde ook gelijk mijn zwemmotivatie. Toch kriebelde het, want ik was in zo'n korte tijd alweer hard op weg naar mijn oude 2009-niveau. Thx Jan!

En zo melde ik mij dus aan bij ZV Hoogland en kwam ik op het NK Masters uit. Ik denk graag groots geloof ik ongeacht mijn niveau ;).

NK Masters

Iedereen ouder dan 20 jaar kan meedoen aan het NK Masters. Het was zo mooi om te zien dat er zelfs 90+ers meededen.

Ik zie het al helemaal voor me dat zo'n man met zijn zwemtasje met daarin een strakke Speedo naar de receptioniste van het verzorgingshuis zwaait 'ik ben vandaag naar het NK hoor!' en dan eind van de dag terugkomt met een bosje bloemen op zijn rollator en een gouden NK medaille om zijn nek. Zoiets moet het zijn gegaan. Mooi mooi mooi. Zo wil ik oud worden!

Er werd dus snoeihard gezwommen tot wat rustiger waarbij leeftijd overigens niks zei over de snelheid! Door een record aantal inschrijvingen dit jaar, werd er toch een limitering toegepast. Helaas kon ik de 800 meter niet mee doen, maar de rest wel!

Vrijdag 22 januari: 400 meter

Clubgenootje Fabienne heeft op een moment bedacht dat ze met me mee zou gaan, zodat ik niet alleen zou zijn met deze afstand. Dat werd dus om 5.30 uur opstaan en om 6.30 uur Jantiene ophalen in Spakenburg. Super tof en ik was er blij mee! Dank je wel Fabienne!

We waren dus lekker vroeg in Papendrecht. Fabienne maakte verder ook nog wat foto's waar ik me niet bewust van was, maar jullie wel mogen zien ;).

Dit ben ik ten voeten uit. Dat moment ... dat ... ik ... dat ... koude water in moet. Brrrrrr ... Eeuwig en altijd uitstelgedrag. Zeker daar, want het water was KKKKoud!

Jahoor, ik ben erdoor. Keihard inzwemmen om warm te worden en deze schoolslag lijkt best wel zwemmerig he! Veel geleerd bij ZV Hoogland.

400 meter wedstrijdzwemmen aan het visualiseren. Heerlijk momentje!

On your marks ....

De dag begint met de 400 meter dames stipt 9.00 uur. Ik zit tot mijn verbazing niet eens in de eerste (langzaamste) serie en kan nog even de hele startprocedure checken. Fijn!

Eindelijk borrelt dan nu de juiste spanning in mij op en ik ga lekker op tijd naar mijn startblok om me verder te focussen en vooral te genieten dat ik hier nu sta. Ik zwaai en draai wat los. Ik geniet! Ik ben gek op wedstrijden en zulke grote evenementen!

Dan is het moment!

Ik mag! Met hardlopen kun je best snel wat seconden van een tijd afhalen en met een inschrijftijd van 6:12 minuten had ik lukraak bedacht dat onder de 6 minuten wel een mooie verbetering zou zijn. Op papier was ik de snelste van mijn serie, maar toen ik mijn koppie boven water stak na de start lag ik achteraan. Wahh!! Die stomme start ook!

Ik zwom me de tandjes, voelde me rood aanlopen, na 300 meter sloeg ik gifgroen uit #ikweethetzeker en schoot door mij heen 'kan ik alsjeblieft stoppen!'. Kapot was ik! Ik zwom door met mijn focuspunten: - core aanspannen, 'hand volgt elleboog', BENEN AAN, keerpunt hard afzetten - en dan weer die riedel zodat ik technisch goed bleef zwemmen.

Met nog 25 meter te gaan bedacht ik dat ademhalen ook onzin is (en tijd scheelde) dus op ramkoers naar die gele plaat.

TIK AAN

Wat is mijn tijd?

Ik hang aan de lijn en draai naar het scorebord. Ik zie mijn naam bovenaan staan als 1e van mijn serie (lachen man) en er staat achter 6:06.17. Ik ben even teleurgesteld, maar PR is PR en in de zwemwereld moet je blij zijn met elke 100e seconde winst. Even wennen nog ;).

Ik wankel naar Fabienne, maar halverwege sla ik snel af richting het uitzwembad. Ik moet even ontgiften, ... wat voelt dit heftig zeg! Het warme doelgroepenbad is een genot en ik kom langzaam bij. Fabienne is heel enthousiast en zegt dat het er zo mooi uit zag de hele tijd. Cool! En ik geniet. Ik ben 6e geworden.

De 100 meter borst crawl

Na een hele tijd wachten en veel drukte verteren en een houten kont van een klein bankje was ik uitgeput van het niks doen. Gelukkig kwam daar de vrolijke Marjolein Schotman. Ze was met de trein en bus naar Papendrecht gekomen om naar mijn NK te kijken. Hoe leuk was dat! Als buitensporters hadden we lol om alles om ons heen en toen de scheidsrechters parmantig op de maat binnen kwamen lopen zegt Marjolein gewoon 'het lijken wel tandartsen'.

Dus wij weer: hahahahahhaa ;).

De 100 meter was te grappig. Ik lag in baan 8. Aan de ene kant stonden al mijn clubgenootjes op de kant te joelen en aan de andere kant lag een 70+ dame met een inschrijftijd van 1 seconde sneller dan die van mij. Iets in mij had bedacht dat ik die rappe dame sowieso moest inhalen. Genoeg motivatie dus!

Zie hieronder en klein compilatie filmpje van 1 minuut van vrijdag incl. de 100 meter. Dan kun je ook zien of het inhalen me is gelukt. Ik had in elk geval weer een PR gezwommen met 1:18.95 minuut en 4e op het NK.

200 estafette

Aan het eind van deze dag, rond 18.00 uur, was ik koud, moe en vooral heel erg stijf. Hoera, ik mocht weer zwemmen. Zin in! De 200 meter vind ik een heel gave afstand. Net genoeg tijd om mijn slechte start in te halen :). Rutger en Paul waren speciaal vanuit Amersfoort overgekomen voor deze estafette met Fabienne en mij.

Paul schiet weg op een voor hem totaal geen geliefde (lange haha) afstand. Fabienne zwemt ruim onder haar inschrijftijd met 2.53 minuten. Ik had 2.53 minuut gezwommen tijdens de 400, dus ik had verwacht dat ik daar nog wel even flink onder zou kunnen duiken, maar helaas. Bij 2.54 bleef de teller steken. Toch 5 seconden onder de inschrijftijd en een nieuw PR. Rutger maakt het af en we finishen als team 1 seconde onder onze inschrijftijd. Mooie 7e plek. Was leuk! Nu lekker douchen en naar huis.

Op zaterdag was ik kapot! Ik heb zelfs uren op de bank geslapen. Oeps! Wat is dit voor sport?

Zondag laatste dag NK

Vandaag zou eigenlijk 'mijn' 800 meter zijn. Dat deed wel een beetje pijn, maar dat heb ik perfect opgelost. Ik ben lekker een intervaltraining gaan hardlopen 's morgens. Zo, dat had ik even nodig zeg. Lekker zweten en de wind door mijn haren. Buitenlucht! Daarna naar het zwembad. De eerste uren veel gezelligheid met mijn clubgenootjes en ze aanmoedigen met hun races. De medailles stroomden binnen. Zo gaaf!

Om 15.43 uur mocht ik dan eindelijk starten voor de 50 meter. Ik heb de scherpte van zo'n korte race nog niet, maar ik realiseerde me nu wel elke 100-ste seconde telde. Dus ik was goed gefocused.

Ik wilde meer afzetten van het startblok en KEIhard afzetten vanaf de kant. Voor mijn doen dan ;). De inschrijftijd (mijn PR) is 37.74 dus ik wilde onder de 37 seconden duiken. Zie hier het filmpje van mijn volledige 50 meter. Als ik niet zou hoeven starten en keren zou ik nog veel harder gaan, echt zo grappig om te zien wat er onderweg allemaal gebeurd t.o.v. de anderen (baan 2)! Thx Fred Stam voor het filmpje!

Nagenieten

En nu voel ik me behoorlijk brak, of zoals één van de clubgenootjes zei 'ik ben toe aan weekend'. Haha, maar die grote glimlach van ons allemaal, die blijft nog wel even! Trots op mijn clubgenootjes, want er zijn veel NK Medailles binnen gehaald. Ze staan niet eens allemaal op de foto, want we hadden ze opgemaakt, dus er worden er nog een paar nagestuurd haha.

Bedankt

De organisatie wil ik bedanken, want ze kunnen terugkijken op een zeer succesvol en goed georganiseerd evenement waar wij als sportieve amateurs ons een paar dagen konden wanen als topsporter. Top! ZV Hoogland bedankt voor jullie enthousiasme en vele leermomenten. Ik heb nog veel te leren :).

Vanaf nu ga ik wel iets minder zwemmen, want ik heb er de laatste weken best veel voor moeten doen en laten. Ik ga het zwemmen weer meer integreren in mijn 'eigen' sporten zoals het trailrunnen en mountainbiken en wielrennen. Ik heb het gemist, maar nu het NK zo goed is gegaan is dat het meer dan waard geweest!

Ik zit nu zelfs heel erg goed onder de EK Limieten waardoor dat avontuur toch ook wel even begon te kriebelen, maar ik spaar toch liever door voor een mooie racefiets. Keuzes keuzes ...

 

  • Home
  • Over mij
  • Mijn avonturen
  • Mijn tour
  • Uitslagen
  • Materiaal
  • Contact
  • Sportrecepten